Styly bydlení a lapače snů

 lapače snů Madelaine

 

 

 

Dnes existuje mnoho stylů interiérového designu. V zásadě je dobré vybrat si svůj oblíbený a příliš jednotlivé moderní trendy nemíchat. Ale nejdůležitější je, vytvořit si co nejpříjemnější domácí atmosféru s osobitým vkusem. 

Lapače snů se nejčastěji používají jako dekorace u boho stylu nebo severského skandinávského stylu bydlení. Mají společnou svou lásku k přírodním materiálům a vztah k umění.

  

Skandinávský styl

je založen na jednoduchosti a čistotě. Barevné tóny jsou spíš neutrální, světlé barvy a čistě bílá, v kombinaci s šedou i černou. Celkový dojem utvářejí přírodní materiály, textilie, dřevo, decentní dekorace a atmosféra vytvořená osvětlením z lampiček a svíček. Základním prvkem je minimalistický design a celková vzdušnost interiéru. Tento styl navozuje klid, lehkost a nadčasovost severského způsobu života ve spojení s přírodou.

 

 lapače snů Madelaine

 

Boho styl

bydlení vnáší do prostoru uměleckou duši, bohému, která potřebuje svobodu a emoce. Využívá pestrosti barev nebo jen bílou a krémovou, ale s důrazem na útulnost a osobitost. V oblibě jsou etnické vzory, přírodní materiály, textilní dekorace. Boho chic interiéry se zdobí lněnými macramé závěsy, lapači snů, vyplétanými koši a neopracovaným dřevem. Atmosféru dotváří výrazné lampy, orientální motivy, ručně vyrobené dekorace, svíčky a pokojové rostliny.

 

Zajímavě umí spojit dohromady tyto styly v industriálním prostředí a s využitím starého nábytku nebo dekorací, například stylistka a fotografka Paulina Arcklin. Trendy směřují k návratu k přírodním materiálům, recyklaci a DIY výrobkům, s menším ekologickým dopadem. Tak ať se nám hezky a zdravě bydlí.

 

Napište mi jaké zařízení interiéru máte rádi vy?  

 

Krásné snění, noční i denní

Monika