Styly bydlení a lapače snů

madelaine-lapace-snu-skandinavsky-styl

 

 

Dnes existuje mnoho stylů interiérového designu. V zásadě je dobré vybrat si svůj oblíbený a příliš jednotlivé moderní trendy nemíchat. Ale nejdůležitější je, vytvořit si co nejpříjemnější domácí atmosféru s osobitým vkusem. 

Lapače snů a macramé se nejčastěji používají jako dekorace u boho, skandinávského nebo hygge stylu bydlení. Mají společnou svou lásku k přírodním materiálům a vztah k umění.

  

 

Skandinávský styl

Je založen na jednoduchosti a čistotě. Barevné tóny jsou spíš neutrální, světlé barvy a čistě bílá, v kombinaci s šedou i černou. Celkový dojem utvářejí přírodní materiály, textilie, dřevo, decentní dekorace a atmosféra vytvořená osvětlením z lampiček a svíček. Základním prvkem je minimalistický design a celková vzdušnost interiéru.

Tento styl navozuje klid, lehkost a nadčasovost severského způsobu života ve spojení s přírodou.

 

 lapače-snů-boho-styl

 

Boho styl

Bydlení v tomto stylu vnáší do prostoru uměleckou duši, bohému, která potřebuje svobodu a emoce. Využívá pestrosti barev nebo jen bílou a krémovou, ale s důrazem na útulnost a osobitost. V oblibě jsou etnické vzory, přírodní materiály, textilní dekorace. Boho chic interiéry se zdobí bavlněnými macramé závěsy, lapači snů, vyplétanými koši a neopracovaným dřevem.

Atmosféru dotváří výrazné lampy, orientální motivy, ručně vyrobené dekorace, svíčky a pokojové rostliny.

 

Hygge

Hygge je životní styl, který asi nejvíc vyjadřuje pocit pohodlí, spokojenosti a útulna. Vypadá jako recept na štěstí pocházející z Dánska, jehož hlavním prvkem je příjemná atmosféra domova, emoce z užívání si života s rodinou a přáteli a obklopování se takovým bytovým zařízením a doplňky, které podporují stav bezpečí a klidu. Jednoduše, uvolnění se v radosti z přítomného okamžiku.

Typické jsou přírodní materiály a barvy, deky, polštáře, koberce, kožešiny. Kouzlo a teplo hygge stylu podpoříte přírodními dekoracemi ze dřeva, proutí a bavlny. Nesmí chybět svíčky, dobré jídlo a vonné esence.

 

 

Zajímavě umí spojit dohromady tyto styly v industriálním prostředí a s využitím starého nábytku nebo dekorací, například stylistka a fotografka Paulina Arcklin. Trendy směřují k návratu k přírodním materiálům, recyklaci a DIY výrobkům, s menším ekologickým dopadem. Tak ať se nám hezky a zdravě bydlí.

 

 

Vytvořte si krásný pohodový koutek i u vás z ručně vyráběných dekorací pro útulný domov.

 

 

 

Krásné snění, noční i denní

Monika

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení