Jak očistit lapač snů

jak-ocistit-lapac-snu

 

 

Jak to udělat, aby byl váš lapač snů i po čase, znovu jako nový? Sepsala jsem pro vás pár tipů, jak lapač snů šetrně vyčistit.

 

Při běžném úklidu ho můžete trochu zbavit prachu lehkým profoukáním fénem studeným vzduchem.

Ale po delší době bude asi vyžadovat větší očistu vodou. Následující rady platí pro lapače snů Madelaine, které jsou vytvořeny z přírodních barev i materiálů.

 

 

jak-umyt-lapac-snu

 

 

 

Kruh lapače snadno otřete lehce navlhčený hadříkem. Dejte pozor, ať se voda nedostane do výpletě kruhu, která by mohla vlivem vlhkosti povolit a ztratit svou pevnost.

 

 

jak-vycistit-lapac-snů

 

 

Spodní zavěšené třásně můžete vysprchovat studenou nebo vlažnou vodou. Lapač snů přitom držte za kruh a dbejte, aby se voda nedostala k výpleti a ke kruhu, který je kovový.

Nebojte se umýt i pírka, kterým voda vůbec nevadí. Jen se po namočení jakoby stáhnou a nebudou skoro vidět, ale po uschnutí se zase sama krásně zpátky rozvinou. Při výrobě používám nejčastěji peříčka bílá a béžová, která jsou barevně stálá. Ale pokud máte pírka barvená, tak jejich mytí nedoporučuji, protože můžou pouštět barvu.

  

Nakonec z lapače snů lehce rukou vymačkejte vodu a nechte volně uschnout, nejlépe venku na sluníčku nebo u okna. Uvidíte, že bude zase jako nový a krásně vonět vzduchem.

 

 

 

Pomohl vám článek? Napište mi

 

Krásné snění, noční i denní 

Monika