Jaký je rozdíl mezi lapačem snů a lapačem dekor?

 

 

 lapače snů Madelaine

 

 

 

Podle legendy vznikl lapač snů u amerických indiánů. Pro ně jsou sny důležitou součástí života, považují je za vzkazy duchů. Původní přírodní národy věděly, že náš svět je projevem jednoho velkého snění. Sníme v noci, ale i v bdělém stavu. Jaký je náš život, většinou odpovídá našemu vnitřnímu rozpoložení. Někdy jsme radostní a přirození a jindy nás „napadají“ negativní myšlenky, zažitá přesvědčení nebo strachy, které ovládají naši náladu.

 

A stejně tak je to i během spánku, kdy nás mohou obtěžovat nežádoucí vlivy noci a rušit tak klidné odpočívání. Malé děti mají ještě rozšířené vnímání a často se budí a pláčou. Ale i dospělého člověka někdy překvapí noční můra. O významech dobrých, špatných snů a nočních můrách, napíšu zase v jiném článku.

 

Klasický lapač snů je tedy založen na tom, že vnější špatné vlivy k člověku nepustí, ale vnitřní zprávy ve snových symbolech zachová. Potřebuje k tomu splnit určité podmínky. Je jím kruh, který představuje svět a vesmír. Korálek uprostřed zase symbolizuje naše já, který tento kruh chrání a obklopuje. Síťka v kruhu a uzlíky vytvoří bludiště, aby se do energetického pole člověka nedostalo nic, co tam nepatří. Peříčka jsou mostem mezi světem projeveným a neprojeveným. Zachytí vesmírnou energii a sny, vše profiltrují a ráno celý lapač vyčistí denní světlo a paprsky slunce. Nejdůležitější je však záměr, s kterým je lapač vytvářený.

 

Dnes jsou v oblibě také lapače z Indonésie, v boho stylu, romantické nebo v rozmanitých háčkovaných nebo macramé (drhání) výpletech. Všem se většinou říká souhrnně lapače, v angličtině dream catchers. Jsou krásné a je na nich možno uplatnit jakoukoliv kreativitu bez omezení. Uplatňují se nejen jako běžná výzdoba domova, ale také při zvláštních příležitostech, jako je narození dítěte nebo svatba.

 

Při výběru lapače snů Madelaine se řiďte svou intuicí, především se vám musí líbit. Jen tak vám bude dělat radost a dobře sloužit. Záleží, jestli potřebujete skutečně podpořit klidný spánek svůj nebo dětí, anebo hledáte nevšední dekoraci pro svůj interiér.

 

Také máte rádi krásné věci? Napište mi :)

 

Krásné snění, noční i denní

Monika