Lapače snů pro klidný spánek dětí

 

 

 lapače snů Madelaine

 

 

 

Podle legendy vznikl lapač snů právě pro ochranu proti zlým silám pro malé děti. Děti a miminka jsou čisté a nevinné a na náš komplikovaný svět si teprve postupně zvykají. Potřebují zvýšenou péči, kterou získávají od rodičů a lapač snů může přispět jako ochranný amulet a pozitivní zářič do dětského pokojíčku.

 

Vědomí dětí je rozšířeno a jsou zpočátku více součástí celku. Své já - konkrétní identitu, která působí jako ochranná bublina osobnosti, si teprve vytvářejí. Pro první měsíce a roky je proto nejlepší, když dítě může být co nejvíc v blízkosti své maminky. Fyzická přítomnost matky nabízí přirozené bezpečí jejího energetického pole.

 

lapac-snu-pro-deti

.

V indiánských kulturách chránili v noci své děti zavěšením lapače do prostoru, kde spaly a vnímali jej jako mocný silový předmět. Základ tvoří kruh, který představuje svět nebo vesmír. Spolu s pavučinkou a korálkem uprostřed vytváří jedinečnou mandalu. Proto je lapač považován za mandalu snů. Vnitřní síťka a uzlíky nepropustí nic vnějšího a rušivého ke středovému korálku – vlastnímu já člověka. Zdobení peříčky zachytí zbytkové obsahy, které následně pročistí denní sluneční světlo.

 

Výroba lapače vyžaduje hluboké soustředění na záměr a lásku, kterou je tvořen. Symbolizuje spojení mezi světem hmoty a ducha. Vytváří tak ochranu v průběhu spánku, ale i během dne. Pro děti vybírejte čisté a klidné nebo veselé barvy. Každá barva nese určitou vibraci, proto volte podle svého vkusu, nebo nechte vybrat dítě. 

 

Zavěšují se u postýlky, do okna nebo kamkoliv do prostoru. 

Umístěte vždy tak, aby byl mimo dosah dětí. Lapače snů nejsou určeny pro hraní, ale slouží jako nástěnná dekorace.

 

Potřebuje vaše dítě podpořit klidný spánek a chcete poradit nebo pomoct s výběrem lapače snů? Napište mi.

 

 

Krásné snění, noční i denní

Monika