Lapače snů pro klidný spánek dětí

 

 

 lapače snů Madelaine

 

 

 

Podle legendy vznikl lapač snů právě pro ochranu proti zlým silám pro malé děti. Děti a miminka jsou čisté a nevinné a na náš komplikovaný svět si teprve postupně zvykají. Potřebují zvýšenou péči, kterou získávají od rodičů a lapač snů může přispět jako ochranný amulet a pozitivní zářič do dětského pokojíčku.

 

Vědomí dětí je rozšířeno a jsou zpočátku více součástí celku. Své já - konkrétní identitu, která působí jako ochranná bublina osobnosti, si teprve vytvářejí. Pro první měsíce a roky je proto nejlepší, když dítě může být co nejvíc v blízkosti své maminky. Fyzická přítomnost matky nabízí přirozené bezpečí jejího energetického pole.

 

V indiánských kulturách chránili v noci své děti zavěšením lapače do prostoru, kde spaly a vnímali jej jako mocný silový předmět. Základ tvoří kruh, který představuje svět nebo vesmír. Spolu s pavučinkou a korálkem uprostřed vytváří jedinečnou mandalu. Proto je lapač považován za mandalu snů. Vnitřní síťka a uzlíky nepropustí nic vnějšího a rušivého ke středovému korálku – vlastnímu já člověka. Zdobení peříčky zachytí zbytkové obsahy, které následně pročistí denní sluneční světlo.

 

Výroba lapače vyžaduje hluboké soustředění na záměr a lásku, kterou je tvořen. Symbolizuje spojení mezi světem hmoty a ducha. Vytváří tak ochranu v průběhu spánku, ale i během dne. Pro děti vybírejte čisté a klidné nebo veselé barvy. Každá barva nese určitou vibraci, proto volte podle svého vkusu, nebo nechte vybrat dítě. 

 

Zavěšují se přímo nad postýlku, do okna nebo kamkoliv do prostoru.

 

Potřebuje vaše dítě podpořit klidný spánek a chcete poradit nebo pomoct s výběrem lapače snů? Napište mi.

 

 

Krásné snění, noční i denní

Monika